IV OKAZJONALNE SPOTKANIE KLUBU ZASTAVA

Święto Huty Chlewiska 22 sierpnia 2004

 

Jak co roku tak i teraz w Chlewiskach 22 sierpnia 2004 roku otwarto Dzień Huty. Wydarzenie bardzo spektakularne. Dla przybyłych gości przygotowano moc atrakcji, w których między innymi znalazł się pokaz samochodów zabytkowych. Ilość przybyłych pojazdów tłumaczy lekko deszczowa pogoda, która z pora obiadową zdecydowanie poprawiła się.

 

Punktem kulminacyjnym całej imprezy było oficjalne wręczenie Dyrektorowi Muzeum Techniki w Warszawie panu Jerzemu Jasiukowi nagrody za całokształt pracy i opiekę nad zabytkami. Nagrodę wręczył burmistrz gminy Chlewiska. Całość filmowała telewizja publiczna. Oczywiście po wręczeniu nagrody obowiązkowo zdjęcia pamiątkowe.

 

Teraz słów kilka o pojazdach zabytkowych. Na niniejszą imprezę przybyły pojazdy:

- Citroen rocznik 1938

- Motocykl Ziindapp (brak informacji o roczniku)

- Fiat 126p rocznik 1978

- Zastava 1100 rocznik 1983

- Star rocznik 1987

 

Podobnie jak w zeszłym roku dokonaliśmy parady samochodów zabytkowych połączonej z prezentacją. Każdy omawiał swój samochód, jego historię, procesy odbudowy oraz imprezy, w których brał udział. Na uwagę zasługuje tu pojazd zabytkowy STAR, który mimo młodego wieku rocznik 1987 posiada żółte numery rejestracyjne. Pojazd ten ukończył rajd Paryż-Dakar. Fakt ten spowodował nadanie tytułu pojazdu zabytkowego. Warto także zwrócić uwagę na zabytkowego citroena, który od podstaw został odbudowany. Pojazd ten wraz z zastava 1100 odbył Rajd do Płocka na 175 lecie Politechniki Warszawskiej.

 

Poprzednie spotkania w Chlewiskach

I okazjonalne spotkanie klubowiczów Chlewiska 08 września 2002 r.

II okazjonalne spotkanie klubowiczów Chlewiska 24 sierpnia 2003 r.

 


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów znajdujących się w tym serwisie bez zgody autora jest zabronione.

Serwis najlepiej oglądać przy użyciu przeglądarki Internet Explorer 6.0 lub lepszej.

Serwis istnieje od 15 września 2000 roku.

Korzystamy ze standardu ISO-8859-2.