ZESTAW OPRACOWAŃ

Elektroniczny wskaźnik temperatury cieczy w chłodnicy

 

Robert Bulerski Ostatnio wpadł mi do głowy taki pomysł: gdyby zakupić taki elektroniczny termometr samochodowy do pomiaru in/out (koszt najprostszego w marketach ok. 20 PLN) , rozwiercić oryginalny czujnik bimetaliczny wkręcany w blok i wkleić końcówkę tego elektronicznego.(?)

 

(Jerzy Kurnik) Uważam, że to dobry pomysł ! Elektroniczny czujnik jest bardzo dokładny w przeciwieństwie do wskazówkowego, którego i tak nie posiada moja zastavka! Można na bieżąco kontrolować stan temperaturowy silnika w trakcie jego pracy z obciążeniem czy bez obciążenia, przy różnych prędkościach itp. Bardzo przydatna sprawa ! Myślę, że można by to przedyskutować!

 

(Władek Żylewicz) Uważam ten pomysł za dosyć dobry, ale czy czujnik tego termometru wytrzymają temperaturę pracy silnika, która waha się między 82-97 stopni C. Jest jeszcze jeden sposób, wiem że jest w sprzedaży termometr, którego czujnik jest montowany na bagnecie, ceny takiego termometru nie znam ale na pewno koszty w tym wypadku będą większe.

 

(Sebastian Kalisz) Proste czujniki temp. sprzedawane w supermarketach nie nadają się do pomiaru temperatury cieczy chłodzącej w samochodach ponieważ mogą dokonywać pomiaru w granicach ok. -50 do +50 st. C. Temperatura cieczy w szczelnym układzie chłodzącym dochodzi niekiedy do ponad 100 st. C. Trzeba by więc poszukać jakiegoś lepszego czujnika. P.S. ja używam takiego prostego czujnika typu in/out do pomiaru temp. procka w komputerze, sprawdza się rewelacyjnie.


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów znajdujących się w tym serwisie bez zgody autora jest zabronione.

Serwis najlepiej oglądać przy użyciu przeglądarki Internet Explorer 6.0 lub lepszej.

Serwis istnieje od 15 września 2000 roku.

Korzystamy ze standardu ISO-8859-2.