ZESTAW OPRACOWAŃ

Schemat wykonania półki pod deskę rozdzielczą

 

projekt i opis schematu Jakub Jędrzejczak

To górne na rysunku to jest bok, należy wykonać ich dwa identyczne, to na dole to jest podstawa wykonać jedną, półokrągłe wycięcie jest bodajże na drążek zmiany biegów i u mnie jest ta podstawa ruchoma (przymocowana tylko 1 wkrętem z każdej strony) i teraz mamy już pewna dowolność... u mnie wszystko było szerokości 185mm, zaś długość dobierzcie sobie w zależności od zapotrzebowań.

 

  1. poprzeczka górna (zadanie usztywnianie konstrukcji)

  2. półeczka (jest nieco poniżej krawędzi boków aby rzeczy z niej nie wypadały)

  3. tył półeczki (po to aby rzeczy nie wylatywały w tył)

  4. przednia cześć naszego "zestawu centralnego" ;) tutaj zamontowane było radio, do tego stanowiła jednocześnie przednia cześć półeczki (aby nam rzeczy nie wylatywały z przodu)

  5. dolna cześć półeczki, usztywniająca i jednocześnie w niej był zamontowany głośnik... (zestaw centralny ;) ) jak ktoś chce może tam zrobić dodatkową półeczkę albo co dusza zapragnie...

Oczywiście w części nr 4 i nr 5 są wycięte otwory w zależności od radia i głośnika , całość była oklejona czarną okleiną meblową i wyglądało to całkiem estetycznie... konstrukcja jest ze sklejki (nie chce mi się mierzyć jak grubej ale chyba 4mm) poza półeczkami które są wykonane z płyty wiórowej zdecydowanie grubszej. No i poskręcane wkrętami, wydaje mi się, że jeśli ktoś ma trochę z majsterkowicza w sobie to jest w stanie takie coś wykonać bez większych problemów :)

 

 

Rysunek nr 1

 

Rysunek nr 2

 

Rysunek nr 3


Wszelkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie materiałów znajdujących się w tym serwisie bez zgody autora jest zabronione.

Serwis najlepiej oglądać przy użyciu przeglądarki Internet Explorer 6.0 lub lepszej.

Serwis istnieje od 15 września 2000 roku.

Korzystamy ze standardu ISO-8859-2.