Wybierak skrzyni - Yugo

problemy techniczne i porady
Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Wybierak skrzyni - Yugo

Post autor: Skandal » czwartek 12 cze 2014, 23:09

Witam, w moim yugo 60 1.1 EFI zajmuje się eliminacją wszystkich niedociągnięć, został tylko wybierak skrzyni. Jedynka wchodzi bardzo ciężko, może nie tyle co ciężko ale problem ją znaleźć, do dwójki trzeba się zaprzeć a reszta wchodzi bardzo fajnie, jest jeszcze jeden mankament, że odległość między biegami jest bardzo długa, przy 5 zawsze pieprznę kogoś w kolano. Słyszałem, ze da się to wszystko poprawić za pomocą regeneracji tulei wybieraka przy silniku i przy drążku. Słyszeliście coś na ten temat? Z góry bardzo dziękuję :mrgreen:

Awatar użytkownika
Marcelek
Weteran forum
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Marcelek » czwartek 12 cze 2014, 23:10

raczej nie regeneracji a wymianie, trzeba poprostu dotoczyć nowe plastikowe tuleje
Zastava 1100p Mediteran '81

FSO ZSD Nysa Truck DC 1,6I 1997 "Digitruck"

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » czwartek 12 cze 2014, 23:13

Dużo jest roboty żeby je wyciągnąć? Z tego co wiem przy drążku jest tylko 1 tuleja a reszta przy skrzyni, trzeba ją wyciągać/rozbierać czy cos?

Awatar użytkownika
Marcelek
Weteran forum
Posty: 485
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 13:10
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Marcelek » czwartek 12 cze 2014, 23:17

sprawdź "lizak" możliwe ze się guma skończyła, ja zawsze wzmacniam go dwoma śrubami, tulejki są przy dźwigni i tyle, w moim Yugo dźwignia chodzi jakbym mieszał w wiadrze z półzastygłym betonem, w Zastavie chodzi to dużo lepiej
Zastava 1100p Mediteran '81

FSO ZSD Nysa Truck DC 1,6I 1997 "Digitruck"

Awatar użytkownika
Skandal
Doświadczony użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: niedziela 18 maja 2014, 11:35
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Post autor: Skandal » czwartek 12 cze 2014, 23:21

Wielkie dzięki :-D W najbliższym czasie się za to wezmę. "Lizak" to ta plastikowa końcówka drążka? Byłaby możliwość żebyś wrzucił fote jak to u Ciebie wygląda?
Słyszałem też, że dotoczenie tych tulei z teflonu znacznie przedłuża ich żywotność, prawda czy raczej mit?

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości