Hamownia

Tu piszemy na tematy luźno powiązane lub w ogóle nie związane z Zastavami
vysioo
Doświadczony użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: środa 07 kwie 2010, 15:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Hamownia

Post autor: vysioo » piątek 19 paź 2012, 19:39

Witam dzisiejszy post trochę średnio związany z zastawa. Chodzi o to ze w ramach pracy inżynierskiej wpadliśmy z kolesiem na pomysł zrobienia modelu hamowni i napisania do tego programu który na kompie wszystko będzie wyświetlał. Jeszcze mamy dużo czasu ale żeby spróbować wpuścić na uczelnie swój pomysł na temat musimy mieć jakieś konkrety. I z tego co patrzałem można zbudować hamownie inercyjną badać odkształcenie wału itp itp.

Ale będąc na praktykach w Cegielskim koleś podpatrzył że tam silniki hamują na obciążonych jakimś odbiorem prądnicach.

Jako że na razie to jest w fazie planowania i kombinowania szukamy rozwiązania które da zrobić w domowym zaciszu itp. Koleś jako że jemu bardziej podoba się pomysł z inercyjną szuka do niej wszelakich rzeczy a mi się spodobał pomysł z hamowaniem na prądnicy. I tu pojawia się problem. Na tej inercyjnej shamować można wszystko jednakże na prądnicowej już prądnica musi być odpowiednia i wogle musi być prądnica.

Na razie na etapie poszukiwań nie znalazłem konkretnej prądnicy ale znalazłem silnik od melexa który spokojnie mógłby zastąpić prądnice dla jakiegoś silniczka spalinowego do 2KM.

I tu moje pytanie Czy ma ktoś jakąś prądnice o mocy do 5KW lub jaką kolwiek inną? może być prądu zmiennego stałego. I oczywiście jaka tego cena by była.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości