Dodatek do paliwa

Tu piszemy na tematy luźno powiązane lub w ogóle nie związane z Zastavami
tara
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 15:50
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Dodatek do paliwa

Post autor: tara » piątek 28 sty 2011, 13:00

Dolewać, nie dolewać dodatku do paliwa? Słyszałem już różne opinie. Jedni radzą dolewać bo wypalają sie gniazda zaworów, inni twierdzą że jest to zbyteczne. Jak radzicie?

Makaroniarz

Post autor: Makaroniarz » niedziela 30 sty 2011, 15:47

Dolewam, bo według mnie silnik pracuje trochę ciszej i bardziej równo.
Zastavą jeżdżę tylko rekreacyjnie więc nie jest to duży koszt.
Buteleczka UNIKAT na Orlenie kosztuje około 4 zł na 60l benzyny. Oprócz tego dolewam dodatek xeramic additive, żeby nie zbierały mi się syfy i woda w układzie paliwowym.

tara
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 15:50
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: tara » wtorek 08 lut 2011, 13:02

Próbowałem dziś zakupic ten dodatek i wszedzie robili taakie oczy. Na Orlenach juz tego nie ma, a i w sklepie był problem. Pamietam jak w 2004r likwidowano benzynę ołowiową (żółtą tzw.) i wciskano propagande o dodatkach do paliw. Mija kilka lat i zaczyna być już problem z zakupem takich specyfików, a co będzie za lat 10?
Ostatnio zmieniony środa 09 lut 2011, 21:31 przez tara, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
kancik68
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: sobota 17 cze 2006, 23:58
Lokalizacja: Będzin woj. Śląskie
Kontakt:

Post autor: kancik68 » wtorek 08 lut 2011, 21:37

Te dodatki to jeden wielki syf. Ja dolewam tylko ołowiowy i z głowicą mam spokój. Tara nie gadaj bo w Czeladzi na Bliskiej zawsze mają dodatek :-P
Zastava 1100p '81
Zastava 1100p '80 (CultStyle & 128 Rally)
FSO Polonez 1.5 CuLT '92
DAEWOO-FSO Polonez Atu 1.4GTI '99
Kiedyś:
Skoda Favorit 135L '91 dupowóz.
FSO Polonez Atu Plus '98

tara
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 15:50
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: tara » środa 09 lut 2011, 21:29

Jeździłem wszędzie za tym dodatkiem, a mam pod nosem. Dzięki Kancik bo na innych Orlenach nie ma. Zakupiłem ostatnią sztukę, ale koleś sprowadza to na bieżąco więc spoko starczy dla wszystkich. Widziałem Twojego bolida w ASO u Krzycha na żywo trochę gorzej niż na fotkach się prezentuje, ale i tak o nebo lepiej niż jak moja tam przyjechała. Powiedz gdzie i od czego dobrałeś plastikowe nadkola. Pisałem Ci maila doszedł? Bo z privami na tym forum tez różnie bywa.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości