Moja Zośka i ja.

Zaprezentuj swój wóz :]
Pyntront
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 07 cze 2016, 11:20
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

Moja Zośka i ja.

Post autor: Pyntront » wtorek 07 cze 2016, 18:54

Witajcie.
Obrazek
Przedstawiam Zochę i siebie. Jestem Maciek, mieszkam pod Krakowem, od niedawna mam Zochę. Oliwkową.
Obrazek
Zochy nigdy nie lubiłem, jak 30 lat temu koledzy chwalili się, że ich rodzice kupili Zastavę, to raczej szydziłem, niż zazdrościłem.
Obrazek
Ten dziwny kształt bagażnika, ten wstrętny oliwkowy kolor, ten Jugosłowiański rodowód... ble. Nie to, co Kanciak czy Ładzianka (którą zresztą zap..dalało się po polnych drogch, aż miło, ale to se ne wrati)...
Obrazek
Minęło 30 lat, postanowiłem spełnić marzenia o tryumfach w sportach samochodowych. Wiecie, Bublewicz i te sprawy.
Obrazek
Pogadałem, popytałem, przeliczyłem zaskórniaki i padło na... Zochę.
Obrazek
Bo wujek miał po teściu, z pierwszej ręki.
Obrazek
Kupioną za dewizy w Pewexie, w oryginale, z przebiegiem 60 tysięcy, to co ja będę kombinował.
Obrazek
Nawet ma radio Safari!
Obrazek
Wprawdzie to Zocha, z tym wstrętnym bagażnikiem, w najgorszym możliwym kolorze, ale co mi tam.
Obrazek
Poza tym jak od wujka, to jakoś żona to zniesie, bo kasa zostaje w rodzinie i takie tam.
Obrazek
No i jak nie będzie tryumfów, to można zwalić na Zochę, że to Zocha, to każdy wie.
Obrazek
Uzbrojony w dobry nastrój pewnej nocy pierwszy raz w życiu wsiadłem do Zochy i pojechalimy do domu.
Obrazek
A potem pierwszy raz w życiu pojechaliśmy na rajd. Taki samochodów zabytkowych, na regularność. Raczej nie wzbudziliśmy sensacji swoją obecnością, Zośka prezentowała się nader skromnie.
Obrazek
Ale teraz, to ona już zostaje. Trzecie miejsce w klasie to nie w kij dmuchał! W ten weekend kolejna eliminacja. Apetyt jest ;-)
Obrazek
https://www.youtube.com/watch?v=RRKN9aHeakM
http://www.pzm.pl/galeria/2016/mppz-pojazdy-zabytkowe/i-runda-pppz-w-czestochowie-galeria-zdjec
http://www.pzm.pl/news/2016/mppz-pojazdy-zabytkowe/czestochowa-na-regularnosc

Awatar użytkownika
Marek M.
v-ce Prezes Klubu
Posty: 232
Rejestracja: poniedziałek 08 sty 2007, 12:40
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: Marek M. » wtorek 07 cze 2016, 19:48

Witaj
Nieźle się prezentuje Twoja Zastava :)

zapraszamy na zlot, 24-26.6.2016r

GOSPODA JANOSIKA
GPS: 51.448130, 19.915810
ul. Leonów
97-323 Golesze

http://www.klubzastava.pl/forum/viewtopic.php?t=2078
Zastava 1100p Mediteran '81
* Poszukuję zielonych szyb do Mediterana. Wszelkie informację proszę kierować na GG.

Awatar użytkownika
JurekC
Doświadczony użytkownik
Posty: 288
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 08:59
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Post autor: JurekC » wtorek 07 cze 2016, 20:13

Witaj. Fajna prezentacja Zośki - jak na nielubiany samochód. Przyjeżdżaj nią na Zlot.
Jurek - Zastava GTL 55 - Obrazek

Pyntront
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 07 cze 2016, 11:20
Lokalizacja: Kraków/Myślenice
Kontakt:

Post autor: Pyntront » wtorek 07 cze 2016, 23:02

Dziękuję za zaproszenie. Niestety akurat wtedy jest kolejna eliminacja PPPZ, więc tym razem się nie stawię. Ale trzymajcie za mnie kciuki ;-)

Tak dla jasności, obecnie Zośka jest moim ulubionym autem na miasto i na spokojny lansik po wioskach i polach, moja negatywna opinia o Zastavach była wielce niesprawiedliwa i nieuzasadniona. Choć nadal uważam, że kolor jest jak farba podkładowa od ruskiego czołgu, a kształt bagażnika conajmniej dziwny, ale za to widoczność dookoła, oraz fenomenalna pakowność auta z nawiązką rekompensują te niuanse. Byłem bardzo zaskoczony, jak fajnie toto się wkręca i jak żwawo pokonuje górki. Choć jadąc Zochą zazwyczaj trzymam się prawego pasa, to zdarza mi się złapać ciśnienie na guzdrały i wtedy redukcja, but, dzida - Zocha drze, aż miło, no, przynajmniej do 70-tki ;-). Choć chętnie widziałbym u siebie 1300 na dwóch Weberach, sztywniejszy zawias i lepsze hamulce, to tak naprawdę wcale mi to nie potrzebne na chwilę obecną. I raczej tej Zośki nie będę nadmiernie motał, jest w zbyt dobrym i całkowicie oryginalnym stanie, nie zmacana, nie zdłubana. Może tylko sanki i rozpórki, coby jej nie rozdarło.

[ Dodano: 2016-06-14, 18:16 ]
Mały update po tym weekendzie - w Krakowie zajęliśmy 4-te miejsce, trochę na własne życzenie, niestety :-(
Ale zabawa była super i polecam każdemu, kogo ciągnie do współzawodnictwa! Formuła rajdu na regularność jest znacznie bezpieczniejsza dla pojazdów, niż normalne rajdy i KJS-y, choć wiadomo, że gdzie drwa rąbią, wióry lecą ;-)
[ Dodano: 2016-09-08, 18:16 ]
Kolejny update ;-)
W Warszawie w czerwcu - poza pudłem, padła przekładnia kierownicza na wertepach.
Za to 5-ty Rajd Polski Historyczny 1-3 września - 3 miejsce w grupie Tradycyjnej :-) Udało się, Rajd był bardzo szybki jak na regularność, i trudny. Zocha dostała nowe lampy i bardziej bojowy wystrój, to z pewnością nie pozostało bez wpływu na wynik ;-)
Obrazek
Niestety, nie obeszło się bez strat - szukam osłony lewarka od skrzyni biegów, tej dolnej, pod podłogą. Jakby ktoś - coś - będę wdzięczny :-)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość