Wymarzona Zastava Mediteran.

Zaprezentuj swój wóz :]
Awatar użytkownika
JurekC
Doświadczony użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 08:59
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Post autor: JurekC » poniedziałek 04 lut 2019, 23:54

Link się nie otwiera.
Jurek - Zastava GTL 55 - Obrazek

Kleszczu
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: niedziela 18 sty 2015, 18:30
Lokalizacja: Nowa Sól
Kontakt:

Post autor: Kleszczu » niedziela 17 mar 2019, 22:40

Poprawione

https://www.youtube.com/watch?v=AQPAEi7fv68

Dzisiaj ogarnąłem układ chłodzenia żeby nie ciekł i zrobiłem dwie rzeczy. Zlałem starą zupkę z silnika, trochę nieświeżą. Nie wiem co to za dziadostwo było wlane. Druga sprawa odświeżyłem drążek stabilizatora, jak przyschnie dobrze, to zakładam na niego poliuretan i do budy.

Miałem też nieprzyjemne zdarzenie, podczas pracy silnika coś zaczęło się tłuc, no cały czas tłukło, cały czas. Po wnikliwym śledztwie okazało się, że odkręciło się koło pasowe na wale. Nakrętka od niego leżała pod autem. Za słabo dokręciłem i mało brakło, a bym rozwalił silnik. :roll:

Obrazek

Obrazek

06.02.2019

Założyłem nowy filtr oleju i zalałem silnik syntetycznym Valvoline Max Life 10W40. Zobaczę, czy hydraulika będzie na nim tak mocno stukać na zimnym. Na tym oleju co był dosyć głośno pukała, ale na ciepłym, to zjawisko znikało.

Założyłem też poliuretany z wieszakami na "nowy" stabilizator i przykręciłem nakrętkę koła pasowego na klej.

Obrazek

[ Dodano: 2019-02-10, 19:54 ]
Lekki aktual

Odpaliłem auto po wymianie oleju, ładnie pracuje na zimnym. Hydraulika nie klepie, ale prawdopodobnie krokowiec oszalał i z początku trochę obroty falują. Później się uspokaja.

Założyłem obudowę nagrzewnicy, musiałem dowiercić w niej jeden otwór na przelotkę przewodów chłodzenia. Już to zaczęło wyglądać. Czeka mnie jeszcze montaż rozpórki, ale będę ją musiał zmodyfikować pod dolot 16V.

Obrazek

Chciałem założyć nowy drążek stabilizatora, ale nie pasuje. Jak ja to mierzyłem... :-/

Film jak ładnie pracuje seryjnym wydeszku z 1.1.
https://www.youtube.com/watch?v=bPDaFFR ... e=youtu.be

[ Dodano: 2019-02-27, 20:30 ]
Zrobiłem porządek pod maską. Usunąłem elektrozawór pochłaniacza par paliwa, tak samo postąpiłem z wężem od serwa. Zaślepiłem otwory w kolektorze po nich, może kiedyś założę serwo.

Obrazek
Obrazek

Dzisiaj też przyjechał nowy stabilizator pod skrzynię V.
Obrazek

[ Dodano: 2019-03-17, 22:40 ]
Aktualizacja. :D

Zamontowałem z tydzień, półtora temu stabilizator pod V.

Obrazek Obrazek

Złożyłem też półosie. Krzyżaki od Sieny 1.4 8V, same półosie są seryjne z przegubami od Zastavy tak samo jak nowe manszety. Zobaczę ile, to wytrzyma.

Obrazek

Po założeniu półosi wziąłem zacząłem wlewać olej. Wybrałem najtańszy orlenowski hipol, bo nie wiem w jakim stanie jest skrzynia. Skrzynia ma go w sobie około 3,75 litra. Przy okazji trochę się namęczyłem z korkiem wlewu, który ktoś kiedyś uszkodził. Ledwo go odkręciłem zapierając się nogą :-x . Od razu został zmieniony na korek z 1100 pod kluczyk 17mm.

Obrazek Obrazek

Awatar użytkownika
Ruppert
Administrator
Posty: 83
Rejestracja: piątek 22 cze 2007, 13:41
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: Ruppert » wtorek 26 mar 2019, 21:36

Super, bardzo miło się czyta! Kiedy pokażesz furę na zlocie?

Awatar użytkownika
JurekC
Doświadczony użytkownik
Posty: 287
Rejestracja: piątek 08 cze 2007, 08:59
Lokalizacja: Sulejówek
Kontakt:

Re: Wymarzona Zastava Mediteran.

Post autor: JurekC » sobota 29 cze 2019, 15:07

A możesz podać gdzie kupowałeś te tuleje silikonowe na stabilizator?
Jurek - Zastava GTL 55 - Obrazek

KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Re: Wymarzona Zastava Mediteran.

Post autor: KubuS » wtorek 30 lip 2019, 18:15

Zapewne poliuretany z Olkusza. Mają stronę internetową.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość