Uszczelka, płyn i olej

problemy techniczne i porady
KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Uszczelka, płyn i olej

Post autor: KubuS » wtorek 12 kwie 2016, 20:27

Witam!
Panowie, na przełomie września/października złożyłem silnik. Całość na nowych uszczelkach, głowica przeszlifowana, uszczelka pod głowicą oczywiście również nówka plus nowe śruby. Odpaliłem ją gdzieś w listopadzie, łącznie chodziła z 20min. Jakieś dwa tygodnie temu znowu ją przepaliłem, chodziła znów około 20-25min. Sprawdziłem olej po tym i mleko..
Spuściłem olej, zdjąłem miskę i widać różowe oka płynu.. I co mnie bardzo dziwi - dookoła uszczelki widać małe brązowe kropelki - słodkawe, więc płyn. Wygląda to tak jakby z uszczelki się skraplały albo przesączało - co najmniej dziwne..
Zastanawiam się czy możliwe żeby od stania uszczelka nasiąkła? Dociągnięta książkowo, powierzchnie wyrównane.. Zastanawiałem się czy przeciek nie jest z kolektora ssącego, ale nie widać żeby gdzieś sączyło.
Spotkał się ktoś z takim przypadkiem? Jakieś sugestie?

kazikM
Obiecujący użytkownik
Posty: 92
Rejestracja: piątek 20 cze 2014, 00:02
Lokalizacja: koło Łowicza
Kontakt:

Post autor: kazikM » środa 13 kwie 2016, 18:43

Coś musiałeś przeoczyć.
Uszczelkę jaką masz?
Ostatnio zmieniony czwartek 14 kwie 2016, 00:22 przez kazikM, łącznie zmieniany 1 raz.

vysioo
Doświadczony użytkownik
Posty: 111
Rejestracja: środa 07 kwie 2010, 15:29
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: vysioo » czwartek 14 kwie 2016, 00:13

a czy śruby głowicy dałeś wytrzymałościowe 8.8 czy wyżej czy jakies "makarony". może jak silnik sie rozgrzał inna charakterystyka rozszerzalności cieplnej nowych śrub i stąd ta kicha?

KubuS
Doświadczony użytkownik
Posty: 107
Rejestracja: niedziela 10 sie 2014, 11:24
Lokalizacja: Kątownia :D
Kontakt:

Post autor: KubuS » czwartek 14 kwie 2016, 02:56

kazikM Ajusa.
vysioo, niee.. śruby mają odpowiednią klasę wytrzymałości.
Silnik chodził ze 20min przed zimą i trochę dłużej po niej. Może uszczelka dobrze nie dosiadła, nie ułożyła się i płyn ją spenetrował? Jest taka możliwość? Wygląda to tak jakby przeciek był na płaszczu wodnym, bo nie zauważyłem żeby jakoś nadmiernie kopciła. Pracowała równo.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości