Moja stara Zastavka 79

Zaprezentuj swój wóz :]
Awatar użytkownika
alvarro
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: poniedziałek 07 kwie 2014, 14:54
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Moja stara Zastavka 79

Post autor: alvarro » piątek 27 cze 2014, 10:00

Witam, już dawno śledzę poczynania klubu, a że ostatnio coś się rusza w tym kierunku to chciałem przełamać lody, 6 lat temu zakończyłem przygodę z moją Zastawką, którą otrzymałem od dziadka, był on 1 właścicielem i stał przez dłuuugi czas samotny i nieużywany. Zaraz po zdaniu prawa jazdy otrzymałem go na własność jednak 2 lata później mechanicznie nie był do odratowania i musiałem się go pozbyć :( Pozostały tylko piękne wspomnienia, podróże bliskie i dalekie dużo zainteresowanych ludzi pełnych podziwu. Wrzucam zdjęcia które znalazłem z tamtego czasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Czego najbardziej żałuję to to że miała czerwoną oryginalną tapicerkę i przeglądając ogłoszenia od roku nie znalazłem czegoś takiego. Szukam cały czas jakiejś niedrogiej Zastawki "do dopieszczenia", chciałbym jeszcze dać możliwość mojemu dziadkowi na przejażdżkę.

Awatar użytkownika
BG
Doświadczony użytkownik
Posty: 144
Rejestracja: środa 15 sie 2007, 11:38
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Post autor: BG » wtorek 08 lip 2014, 17:14

Przez krótki okres 6 lat temu miałem taką Zastavę z identyczną tapicerką niestety nikt nie chciał jej przygarnąć a ja nie miałem czasu zając się 3 autem i niestety chyba poszła na złom... gość wził ją ode mnie na lawetę
BG

Awatar użytkownika
schab
Użytkownik
Posty: 44
Rejestracja: piątek 11 maja 2007, 08:57
Lokalizacja: Radziszów k.Krakowa
Kontakt:

Post autor: schab » niedziela 02 paź 2016, 10:57

Były:3 Zastavy 1100, Fiat 126, Ritmo 65, 85, 90, 100; Alfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo, Tempra 4x4, Lancia Dedra 2,0 16V; 1,8 8V; Y 1,4; Alfa 156 SW 2,0 JTS Są: (do spółki z synami): Zastava 1100, BMW 340, 329; 525; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Awatar użytkownika
MARAS
Doświadczony użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 06 lip 2006, 20:47
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: MARAS » niedziela 02 paź 2016, 21:36

Jedna z najstarszych ;-)
To jednak nie najstarsza w Polsce ? ;-)
Były: ZASTAVA 1100p '77, POLONEZ CARO '94, Suzuki Swift 1.3, Fiat Brava 1.6 16V, AUDI 80 B4 2.8 V6, Citroen Xsara, Mercedes 200D
Jest:
BMW e39 523i Touring
-BMW e34 525i Touring
-ZASTAVA 1100p Mediteran '80 FOREVER!!!!!!!

Awatar użytkownika
Piotrek-FSO
Obiecujący użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 18 cze 2006, 11:33
Lokalizacja: Tczew
Kontakt:

Post autor: Piotrek-FSO » poniedziałek 03 paź 2016, 03:36

Tak zupełnie poza tematem.

MARAS, Nagle odmłodniała. Nie słyszałeś o tym, że żyjemy w kraju cudów? ;)
schab, Zauważyłem, że użytkujemy podobne auta ;-)
Pozdrawiam
Obrazek
* Alfa Romeo 156 SW 1.9 JTD
* Polski Fiat 128 Sport
* Zastava 101
* Zastava 101S 1300

Obrazek

Awatar użytkownika
MARAS
Doświadczony użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czwartek 06 lip 2006, 20:47
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

Post autor: MARAS » poniedziałek 03 paź 2016, 09:09

No zauważyłem. Swoją drogą cieszy mnie fakt, iż pojawiło się stwierdzenie, że owa Zastava jest ,,Jedną z najstarszych,, a nie najstarszą. Odnosząc się do całej zaistniałej sytuacji mającej miejsce w artykułach jak i na jednym z portali społecznosciowych uważam, że nie na miejscu jest pisanie nieprawdziwych informacji i wprowadzanie ludzi w błąd. Tym bardziej, że czytają to również laicy, nie posiadającej takiej wiedzy jak my. Każdy z nas ma Zochę w lepszym lub gorszym stanie, lecz pisanie o swojej jako tej jednej jedynej jest poprostu hmmm... U nas na pomorzu i kujawach mówi się na to kłamaniem. Jest wiele aut pochowanych po garażach, 2 czy 3 lata temu np wypłynęła na świat NOWA nigdy nie zarejestrowana Zastava. Osiedlowe garaże kryją wiele tajemnic... Poza tym pisząc słowa krytyki w stosunku innych użytkowników forum/portalu bądźmy drobinę samokrytyczni. I w tej chwili odnoszę się do wypowiedzi Pana BG w kierunku auta Młodego i jego oryginalności. Jego auto, jego bajka, ale pisząc, że nie jest autem klasycznym uważam również za nieprawdę, tym bardziej, że zmiany dokonane w tym aucie są jak najbardziej odwracalne. I auto pomimo dodatków nazwijmy to stricte ,,tuningowych,, jest czystko z epoki, więc uważam że takie stwierdzenie nie było na miejscu. Tak samo można by się odnieść do Pana Zastav, o których również mogłbym napisać caaaaaaaaaaaaałą litanię niezgodności z oryginałem... Listweki z tesco, ledy, !!!!!!instalacja gazowa!!!!! w rzekomo idealnie zachowanym i 100% oryginalnym aucie, wymienione błotniki i dospawane dwoje tylnych drzwi w czerwonej Zastavie (przecież na klapie widnieje znaczek meiteran, czy nie?? ). A może coś z progami było robione? http://klubzastava.pl/www_htm/artykuly/ ... ia3/z3.htm Nie??? Aaaaa... to oryginalna szpachla. Przepraszam. http://klubzastava.pl/www_htm/artykuly/ ... ia3/z6.htm Przypadek, że ma otwór w błotniku w przetłoczce pod mocowanie zderzaka z rally? Nieeeee... Przecież to oryginał, z oryginalnym, starym dowodem rejestracyjnym... Piszemy jeszcze o ideale? Nie wiem wszystkiego o Zastavach, nie wiem może tyle co kilka osób na tym forum. Ale mógłbym jak Pan napisać, że moja Zastava jest bardziej oryginalna od Pańskiej... I że jest och i ach. Ale ludzie... Szanujmy się, przecież auta mają nas łączyć, a nie dzielić. Nie głośmy herezji i mówiąć wprost i kolokwialnie nie oczerniajmy się wzajemnie i przestańmy publicznie kłamać.

Pozdrawiam
Maras - właściciel najszybszej Zastavy w Polsce ;)

Do admina:
Może i to OT, więc proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu lub założenie odpowiedniego wątku.
Były: ZASTAVA 1100p '77, POLONEZ CARO '94, Suzuki Swift 1.3, Fiat Brava 1.6 16V, AUDI 80 B4 2.8 V6, Citroen Xsara, Mercedes 200D
Jest:
BMW e39 523i Touring
-BMW e34 525i Touring
-ZASTAVA 1100p Mediteran '80 FOREVER!!!!!!!

Awatar użytkownika
internet
Doświadczony użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: wtorek 09 paź 2007, 01:37
Lokalizacja: luzino / Lisewo
Kontakt:

Post autor: internet » sobota 08 paź 2016, 10:09

MARAS pisze:No zauważyłem. Swoją drogą cieszy mnie fakt, iż pojawiło się stwierdzenie, że owa Zastava jest ,,Jedną z najstarszych,, a nie najstarszą. Odnosząc się do całej zaistniałej sytuacji mającej miejsce w artykułach jak i na jednym z portali społecznosciowych uważam, że nie na miejscu jest pisanie nieprawdziwych informacji i wprowadzanie ludzi w błąd. Tym bardziej, że czytają to również laicy, nie posiadającej takiej wiedzy jak my. Każdy z nas ma Zochę w lepszym lub gorszym stanie, lecz pisanie o swojej jako tej jednej jedynej jest poprostu hmmm... U nas na pomorzu i kujawach mówi się na to kłamaniem. Jest wiele aut pochowanych po garażach, 2 czy 3 lata temu np wypłynęła na świat NOWA nigdy nie zarejestrowana Zastava. Osiedlowe garaże kryją wiele tajemnic... Poza tym pisząc słowa krytyki w stosunku innych użytkowników forum/portalu bądźmy drobinę samokrytyczni. I w tej chwili odnoszę się do wypowiedzi Pana BG w kierunku auta Młodego i jego oryginalności. Jego auto, jego bajka, ale pisząc, że nie jest autem klasycznym uważam również za nieprawdę, tym bardziej, że zmiany dokonane w tym aucie są jak najbardziej odwracalne. I auto pomimo dodatków nazwijmy to stricte ,,tuningowych,, jest czystko z epoki, więc uważam że takie stwierdzenie nie było na miejscu. Tak samo można by się odnieść do Pana Zastav, o których również mogłbym napisać caaaaaaaaaaaaałą litanię niezgodności z oryginałem... Listweki z tesco, ledy, !!!!!!instalacja gazowa!!!!! w rzekomo idealnie zachowanym i 100% oryginalnym aucie, wymienione błotniki i dospawane dwoje tylnych drzwi w czerwonej Zastavie (przecież na klapie widnieje znaczek meiteran, czy nie?? ). A może coś z progami było robione? http://klubzastava.pl/www...a/seria3/z3.htm Nie??? Aaaaa... to oryginalna szpachla. Przepraszam. http://klubzastava.pl/www...a/seria3/z6.htm Przypadek, że ma otwór w błotniku w przetłoczce pod mocowanie zderzaka z rally? Nieeeee... Przecież to oryginał, z oryginalnym, starym dowodem rejestracyjnym... Piszemy jeszcze o ideale? Nie wiem wszystkiego o Zastavach, nie wiem może tyle co kilka osób na tym forum. Ale mógłbym jak Pan napisać, że moja Zastava jest bardziej oryginalna od Pańskiej... I że jest och i ach. Ale ludzie... Szanujmy się, przecież auta mają nas łączyć, a nie dzielić. Nie głośmy herezji i mówiąć wprost i kolokwialnie nie oczerniajmy się wzajemnie i przestańmy publicznie kłamać.
Popieram
BYŁO:
FSO Polonez Atu Plus*, FSO Polonez Caro*, FSO Polonez Cabrio* FSO Poldonielot FSO Polonez Atu plus 1.4 GLI i caro plus 1.6GLI
FSO 125p 1500 C
JEST:
Zastava 1100p zielona, Zastava 1100p czerwona, Zastava 1100p żółta, Zastava 1100p pomarańczowa z lekkimi brakami :)

https://www.facebook.com/serduszkomalegoksiecia/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości