Replika Zetki

problemy techniczne i porady
tara
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 15:50
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: tara » piątek 15 paź 2010, 19:29

Zabawiłem się w Słodowego i wyszło to tak:

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Niestety nie miałem dokładnych wymiarów, tylko jakies kiepskiej jakości fotki z netu. Wszystko robione na oko więc nie wiem czy z proporcjami jest wszystko OK. Lepszy efekt dało by wychromowanie ramki, ale poszłem po kosztach i mam stynową wersję. Koszt kilkanascie zł za całość. Żzeby nie było to nie jest to duża fiatowska ramka.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Na fotce szyldzik fiatowski do porównania. Jesli chcecie mogę zdać fotorelację z produkcji. Wbrew pozorom na grilu nie wyglada to wcale źle.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

tara
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 15:50
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: tara » niedziela 17 paź 2010, 19:22

W realu błyszczy się to fajnie i wyglada zdecydowanie lepiej, ale niestety z mojego aparatu wiecej się nie wyciągnie. Ten lakier to nic innego tylko bezbarwny i brokat, a jeszcze całkiem fajnie się to zgrywa z szyldzikiem z polerowanej nierdzewnej blaszki. Wiec nie chcę tego przekombinować.

Awatar użytkownika
internet
Doświadczony użytkownik
Posty: 377
Rejestracja: wtorek 09 paź 2007, 01:37
Lokalizacja: luzino / Lisewo
Kontakt:

Post autor: internet » wtorek 26 paź 2010, 13:26

Ja bym prosił o fotorelacje i dokładny opis co z czego robiłeś i jak.
BYŁO:
FSO Polonez Atu Plus*, FSO Polonez Caro*, FSO Polonez Cabrio* FSO Poldonielot FSO Polonez Atu plus 1.4 GLI i caro plus 1.6GLI
FSO 125p 1500 C
JEST:
Zastava 1100p zielona, Zastava 1100p czerwona, Zastava 1100p żółta, Zastava 1100p pomarańczowa z lekkimi brakami :)

https://www.facebook.com/serduszkomalegoksiecia/

tara
Użytkownik
Posty: 35
Rejestracja: poniedziałek 12 lip 2010, 15:50
Lokalizacja: Czeladź
Kontakt:

Post autor: tara » czwartek 28 paź 2010, 19:28

Kupujemy zdezelowany znaczek Fiata za parę groszy i po wyjęciu szyldzika z środka wycinamy paski 7 i 10mm. Na fotce po wstępnym montażu ćwiartek na kropelkę. Chromów nie musiałem zdejmować bo juz nie było.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Ubytki "szpachlujemy" poxipolem i szlifujemy papierem do równej powierzchni, środek wzmacniamy kawałkiem plastiku.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Pierwsze przymiarki szyldziku wykonanego z polerwowanej nierdzewnej blaszki (może być aluminum). Najlepiej sobie wcześniej przygotować szablon z kartonu bo nierdzewka jest dość ciężka w obróbce.

Obrazek

Kolejne wzmocnienie plastikiem i montaż śruby.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Przygotowanie szyldziku, znaczek wycięty na ploterze i naklejony na blaszkę. Dysponuję tym znaczkiem bo sam go obrabiałem do wycięcia. Mam go w formacie CDR jesli ktoś chce.

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
Malowanie podkładem do plastiku i lakierem metalic.

Obrazek

Gdy myślałem, że jest gotowe zauważyłem, że znaczek Zastavy jest płytszy. Więc ostatnie ścinanie o 5mm od dołu. (lepiej to zrobić od razu, chociaż udało mi się nie spaprać lakieru)

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Wyszło by to lepiej gdybym miał w ręku prawdziwy znaczek, ale jako prototyp może być. Żaden znaczek od Fiata, Polskiego Fiata, Łady nie ma idealnego kształtu i zawsze bedzie to tylko podobne.
Uploaded with ImageShack.us

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości